Stema e Zvicrës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stema e Zvicrës
Flag of Switzerland.svg


Flamuri i Zvicrës dhe i Federale pallto e armëve tregon një e drejtë, të lirë, në këmbë kryq të bardhë në sfond të kuq. Në Zvicër gjermanisht-folëse, fjala flamur që të caktojë zvicerane flamurin kombëtar kurrë nuk themeluar, ne jemi duke folur në përgjithësi në lidhje me flamurin zviceran.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.