Stor-Elvdal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stor-Elvdal (kthjellim).


Stor-Elvdal
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Hedmark
Kryeqëndra Koppang
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Sigmund Vestad (lista civica)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 61°34′V 11°2′L / 61.567°V 11.033°L / 61.567; 11.033 (Stor-Elvdal)Koordinatat: 61°34′V 11°2′L / 61.567°V 11.033°L / 61.567; 11.033 (Stor-Elvdal)
Sipërfaqja 2.166 km2
Popullsia 2.819 banorë 2004
Dendësia 1,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Storelvdøl
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0430
Koppang is located in Norvegjia
Koppang
Koppang
www.stor-elvdal.kommune.no

Stor-Elvdal është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 2166 km² dhe popullsi 2819 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]