Jump to content

Teknologjia industriale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Teknologji industriale është përdorimi i inxhinierisë dhe teknologjinë e prodhimit për të bërë prodhimin më shpejtë, më thjeshtë dhe më efikas. Fusha e Teknologji industriale punëson persona kreativ dhe të aftë teknikisht të cilët mund të ndihmojnë një kompani të arrijë produktivitet efikas dhe fitimprurës[1].

Programet e Teknologjisë Industriale zakonisht përfshijnë udhëzime për teorinë e optimizimit, faktorin njeri, sjelljet organizative, proceset industriale, procedurat e planifikimit industrial, aplikimet kompjuterike, dhe raportet dhe përgatitja prezantimeve[2][3].

Baza e njohurive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Industrial Technology". Education Portal. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ U.S. Department of Education Institute of Education Sciences: Classification of Instructional Programs (CIP). Retrieved on October 26, 2009 from http://nces.ed.gov/pubs2002/cip2000/occupationallookup6d.ASP?CIP=15.0612
  3. ^ ATMAE Membership Venn Diagram. http://atmae.org/index.php?option=com_content&view=article&id=227&Itemid=48 Arkivuar 13 nëntor 2013 tek Wayback Machine