Jump to content

Kantoni Brinon-sur-Beuvron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Brinon-sur-Beuvron
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.407

Kantoni Brinon-sur-Beuvron (frëngjisht: Canton de Brinon-sur-Beuvron) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brinon-sur-Beuvron. Ka sipërfaqe 230.93km2 dhe popullsi 2407 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brinon-sur-Beuvron aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]