Davidoci (Vranjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Davidoc
Давидовац
Fshat
Vendndodhja
Davidoc is located in Serbia
Davidoc
Davidoc

Koordinatat: 42°28′40″V 21°49′55″L / 42.47778°V 21.83194°L / 42.47778; 21.83194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 374 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 28′ 40″ Veri

21° 49′ 55″ Lindje

Davidoc (serbisht: Давидовац/Davidovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]