Zhapska e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhapskë e Epërme
Горње Жапско
Fshat
Vendndodhja
Zhapskë e Epërme is located in Serbia
Zhapskë e Epërme
Zhapskë e Epërme

Koordinatat: 42°26′53″V 21°54′53″L / 42.44806°V 21.91472°L / 42.44806; 21.91472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 26′ 53″ Veri

21° 54′ 53″ Lindje

Zhapskë e Epërme (serbisht: Горње Жапско/Gornje Žapsko) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]