Ribinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribincë
Рибинце
Fshat
Vendndodhja
Ribincë is located in Serbia
Ribincë
Ribincë

Koordinatat: 42°31′4″V 21°53′36″L / 42.51778°V 21.89333°L / 42.51778; 21.89333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 364 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 31′ 4″ Veri

21° 53′ 36″ Lindje

Ribincë (serbisht: Рибинце/Ribince) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]