Katundi (Vranjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Katuni (kthjellim).


Katund
Катун
Fshat
Vendndodhja
Katund is located in Serbia
Katund
Katund

Koordinatat: 42°31′5″V 21°49′49″L / 42.51806°V 21.83028°L / 42.51806; 21.83028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 31′ 5″ Veri

21° 49′ 49″ Lindje

Katund (serbisht: Катун/Katun) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]