Tërstena (Vranjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërstenë
Трстена
Fshat
Vendndodhja
Tërstenë is located in Serbia
Tërstenë
Tërstenë

Koordinatat: 42°40′52″V 21°46′18″L / 42.68111°V 21.77167°L / 42.68111; 21.77167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 52″ Veri

21° 46′ 18″ Lindje

Tërstenë (serbisht: Трстена/Trstena) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 466 banor sa ka pasur në vitin 1948 ka rë në në 63 banorë në vitin 2002.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]