Llukova (Vranjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llukovë
Луково
Fshat
Vendndodhja
Llukovë is located in Serbia
Llukovë
Llukovë

Koordinatat: 42°29′20″V 21°58′59″L / 42.48889°V 21.98306°L / 42.48889; 21.98306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 29′ 20″ Veri

21° 58′ 59″ Lindje

Llukovë (serbisht: Луково/Lukovo) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]