Dragobuzhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragobuzhdë
Драгобужде
Fshat
Vendndodhja
Dragobuzhdë is located in Serbia
Dragobuzhdë
Dragobuzhdë

Koordinatat: 42°41′29″V 21°49′17″L / 42.69139°V 21.82139°L / 42.69139; 21.82139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 41′ 29″ Veri

21° 49′ 17″ Lindje

Dragobuzhdë (serbisht: Драгобужде/Dragobužde) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 187 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 49.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]