Moshtanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moshtanicë
Моштаница
Fshat
Vendndodhja
Moshtanicë is located in Serbia
Moshtanicë
Moshtanicë

Koordinatat: 42°35′8″V 21°58′12″L / 42.58556°V 21.97000°L / 42.58556; 21.97000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 8″ Veri

21° 58′ 12″ Lindje

Moshtanicë (serbisht: Моштаница/Moštanica) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]