Tubuzhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tubuzhdë
Тибужде
Fshat
Vendndodhja
Tubuzhdë is located in Serbia
Tubuzhdë
Tubuzhdë

Koordinatat: 42°30′30″V 21°58′3″L / 42.50833°V 21.96750°L / 42.50833; 21.96750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 30′ 30″ Veri

21° 58′ 3″ Lindje

Tubuzhdë (serbisht: Тибужде/Tibužde) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]