Rataj (Vranjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rataj
Ратаје
Fshat
Vendndodhja
Rataj is located in Serbia
Rataj
Rataj

Koordinatat: 42°29′14″V 21°52′39″L / 42.48722°V 21.87750°L / 42.48722; 21.87750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 29′ 14″ Veri

21° 52′ 39″ Lindje

Rataj (serbisht: Ратаје/Rataje) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]