Plaçkovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plaçkovicë
Пљачковица
Fshat
Vendndodhja
Plaçkovicë is located in Serbia
Plaçkovicë
Plaçkovicë

Koordinatat: 42°35′23″V 21°54′12″L / 42.58972°V 21.90333°L / 42.58972; 21.90333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1070 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 23″ Veri

21° 54′ 12″ Lindje

Plaçkovicë (serbisht: Пљачковица/Pljačkovica) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]