Stopska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stopskë
Стропско
Fshat
Vendndodhja
Stopskë is located in Serbia
Stopskë
Stopskë

Koordinatat: 42°31′55″V 21°51′38″L / 42.53194°V 21.86056°L / 42.53194; 21.86056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 31′ 55″ Veri

21° 51′ 38″ Lindje

Stopskë (serbisht: Стропско/Stropsko) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]