Kupini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kupin
Купининце
Fshat
Vendndodhja
Kupin is located in Serbia
Kupin
Kupin

Koordinatat: 42°29′46″V 21°53′58″L / 42.49611°V 21.89944°L / 42.49611; 21.89944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 382 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 29′ 46″ Veri

21° 53′ 58″ Lindje

Kupin (serbisht: Купининце/Kupinince) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]