Soderca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sodercë
Содерце
Fshat
Vendndodhja
Sodercë is located in Serbia
Sodercë
Sodercë

Koordinatat: 42°33′9″V 21°51′18″L / 42.55250°V 21.85500°L / 42.55250; 21.85500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 9″ Veri

21° 51′ 18″ Lindje

Sodercë (serbisht: Содерце/Soderce) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]