Vratagoshi i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vratagosh i Epërm
Вртогош
Fshat
Vendndodhja
Vratagosh i Epërm is located in Serbia
Vratagosh i Epërm
Vratagosh i Epërm

Koordinatat: 42°30′23″V 21°48′32″L / 42.50639°V 21.80889°L / 42.50639; 21.80889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 30′ 23″ Veri

21° 48′ 32″ Lindje

Vratagosh i Epërm (serbisht: Вртогош/Vrtogoš) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]