Llallinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llallincë
Лалинце
Fshat
Vendndodhja
Llallincë is located in Serbia
Llallincë
Llallincë

Koordinatat: 42°45′44″V 21°49′58″L / 42.76222°V 21.83278°L / 42.76222; 21.83278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 768 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 45′ 44″ Veri

21° 49′ 58″ Lindje

Llallincë (serbisht: Лалинце/Lalince) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 597 banorë sa kishte në vitin 1948 numri ka rënë në 150.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]