Fiqri Bej Dine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Fiqri Bej Dine (vdiq më 1960). Shërbeu si Kryeministër i Shtetit Shqiptar gjatë periudhës 18 qershor 1944 - 26 tetor 1944.

Kontributet dhe Veprat[redakto | redakto tekstin burimor]

Politikë
Diplomaci

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. Shqipëria: Kronologji - (Anglisht)