Frogn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Frogn
Stema zyrtare e Frogn
Popullsia
 • Gjithsej13.153
Faqja zyrtarewww.frogn.kommune.no

Frogn është një komunëqarkun Akershus, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 86 km² dhe popullsi 13153 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Frogn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]