Rælingen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rælingen (kthjellim).


Rælingen
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Rælingen

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Akershus
Kryeqëndra Fjerdingby
Gjuha zyrtare Norvegjisht Neutrale
Kryekomunari Øivind Sand (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°53′V 11°4′L / 59.883°V 11.067°L / 59.883; 11.067 (Rælingen)Koordinatat: 59°53′V 11°4′L / 59.883°V 11.067°L / 59.883; 11.067 (Rælingen)
Sipërfaqja 72 km2
Popullsia 14.720 banorë 2004
Dendësia 204,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Ræling
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0135
Vendndodhja
Fjerdingby is located in Norvegjia
Fjerdingby
Fjerdingby
Rælingen – harta_foto
www.ralingen.kommune.no

Rælingen është një komunëqarkun Akershus, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 72 km² dhe popullsi 14720 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]