Holtålen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Holtålen (kthjellim).


Holtålen
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Sør-Trøndelag
Kryeqëndra Ålen
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Ivar P. Volden (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°52′V 11°16′L / 62.867°V 11.267°L / 62.867; 11.267 (Holtålen)Koordinatat: 62°52′V 11°16′L / 62.867°V 11.267°L / 62.867; 11.267 (Holtålen)
Sipërfaqja 1.209 km2
Popullsia 2.172 banorë 2004
Dendësia 1,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Holtåling
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0620
Ålen is located in Norvegjia
Ålen
Ålen
Holtålen – harta_foto
www.holtalen.kommune.no

Holtålen është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1209 km² dhe popullsi 2172 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]