Osen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Osen (kthjellim).


Osen
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Osen

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Sør-Trøndelag
Kryeqëndra Steinsdalen
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Jørn Nordmeland (SV)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°16′V 10°37′L / 64.267°V 10.617°L / 64.267; 10.617 (Osen)Koordinatat: 64°16′V 10°37′L / 64.267°V 10.617°L / 64.267; 10.617 (Osen)
Sipërfaqja 387 km2
Popullsia 1.041 banorë 2004
Dendësia 2,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Osing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0441
Vendndodhja
Steinsdalen is located in Norvegjia
Steinsdalen
Steinsdalen
Osen – harta_foto
www.osen.kommune.no

Osen është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 387 km² dhe popullsi 1041 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Osen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]