Roan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Roan (kthjellim).
Roan
—  komunë  
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Sør-Trøndelag
Kryeqëndra Roan
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Albert Larsen (H)
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:64°09′00″ Veri 10°18′00″ Lindje 64.15° Veri 10.3° Lindje64°09′00″ Veri 10°18′00″ Lindje 64.15° Veri 10.3° Lindje
Sipërfaqja 377 km2
Popullsia 1.073 banorë 2004
Dendësia 2,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0901
Roan (Norvegjia)
Roan
Roan – harta_foto
www.roan.kommune.no

Roan është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 377 km² dhe popullsi 1073 banorë[1].

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Roan – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]