Kantoni Arcis-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arcis-sur-Aube
Canton d'Arcis-sur-Aube
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Arcis-sur-Aube
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 402,45 km2
Popullsia 10.295 banorë 2009
Dendësia 25,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1002

Kantoni Arcis-sur-Aube (frëngjisht: Canton d'Arcis-sur-Aube) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arcis-sur-Aube. Ka sipërfaqe 402.45km2 dhe popullsi 10295 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arcis-sur-Aube aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]