Kantoni Chaource

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chaource
Canton de Chaource
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Chaource
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 349,24 km2
Popullsia 4.800 banorë 2009
Dendësia 13,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1007

Kantoni Chaource (frëngjisht: Canton de Chaource) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chaource. Ka sipërfaqe 349.24km2 dhe popullsi 4800 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chaource aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]