Kantoni Romilly-sur-Seine-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Romilly-sur-Seine-1
Canton de Romilly-sur-Seine-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kryeqëndra Romilly-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.521 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1020

Kantoni Romilly-sur-Seine-1 (frëngjisht: Canton de Romilly-sur-Seine-1) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Romilly-sur-Seine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9521 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Romilly-sur-Seine-1 aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]