Kantoni Essoyes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Essoyes
Canton d'Essoyes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Essoyes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 314,61 km2
Popullsia 4.145 banorë 2009
Dendësia 13,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1010

Kantoni Essoyes (frëngjisht: Canton d'Essoyes) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Essoyes. Ka sipërfaqe 314.61km2 dhe popullsi 4145 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Essoyes aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]