Kantoni Bar-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bar-sur-Aube
Canton de Bar-sur-Aube
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Bar-sur-Aube
Kryeqëndra Bar-sur-Aube
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 299,09 km2
Popullsia 11.716 banorë 2009
Dendësia 39,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1003

Kantoni Bar-sur-Aube (frëngjisht: Canton de Bar-sur-Aube) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bar-sur-Aube. Ka sipërfaqe 299.09km2 dhe popullsi 11716 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bar-sur-Aube aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]