Kantoni Vendeuvre-sur-Barse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vendeuvre-sur-Barse
Canton de Vendeuvre-sur-Barse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Bar-sur-Aube
Kryeqëndra Vendeuvre-sur-Barse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 237,72 km2
Popullsia 5.358 banorë 2009
Dendësia 22,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1025

Kantoni Vendeuvre-sur-Barse (frëngjisht: Canton de Vendeuvre-sur-Barse) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vendeuvre-sur-Barse. Ka sipërfaqe 237.72km2 dhe popullsi 5358 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vendeuvre-sur-Barse aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]