Kantoni Estissac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Estissac
Canton d'Estissac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Estissac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173,92 km2
Popullsia 5.987 banorë 2009
Dendësia 34,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1011

Kantoni Estissac (frëngjisht: Canton d'Estissac) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Estissac. Ka sipërfaqe 173.92km2 dhe popullsi 5987 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Estissac aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]