Kantoni Lusigny-sur-Barse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lusigny-sur-Barse
Canton de Lusigny-sur-Barse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Lusigny-sur-Barse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,03 km2
Popullsia 9.644 banorë 2009
Dendësia 53,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1012

Kantoni Lusigny-sur-Barse (frëngjisht: Canton de Lusigny-sur-Barse) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lusigny-sur-Barse. Ka sipërfaqe 181.03km2 dhe popullsi 9644 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lusigny-sur-Barse aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]