Kantoni Les Riceys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Riceys
Canton des Riceys
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Les Riceys
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 145,85 km2
Popullsia 2.384 banorë 2009
Dendësia 16,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1019

Kantoni Les Riceys (frëngjisht: Canton des Riceys) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Grand-EstFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Riceys. Ka sipërfaqe 145.85km2 dhe popullsi 2384 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Riceys aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Claude Mathis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]