Kantoni Chavanges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Chavanges
Canton de Chavanges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Bar-sur-Aube
Kryeqëndra Chavanges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,12 km2
Popullsia 1.996 banorë 2009
Dendësia 11,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1008

Kantoni Chavanges (frëngjisht: Canton de Chavanges) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chavanges. Ka sipërfaqe 178.12km2 dhe popullsi 1996 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Chavanges aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]