Kantoni Bourbonne-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bourbonne-les-Bains
Canton de Bourbonne-les-Bains
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Langres
Kryeqëndra Bourbonne-les-Bains
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 238,64 km2
Popullsia 4.543 banorë 1999
Dendësia 19,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5204

Kantoni Bourbonne-les-Bains (frëngjisht: Canton de Bourbonne-les-Bains) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourbonne-les-Bains. Ka sipërfaqe 238.64km2 dhe popullsi 4543 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourbonne-les-Bains aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - André Noirot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]