Kantoni Juzennecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Juzennecourt
Canton de Juzennecourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Chaumont
Kryeqëndra Juzennecourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 272,67 km2
Popullsia 2.827 banorë 1999
Dendësia 10,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5214

Kantoni Juzennecourt (frëngjisht: Canton de Juzennecourt) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Juzennecourt. Ka sipërfaqe 272.67km2 dhe popullsi 2827 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Juzennecourt aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Stéphane Martinelli

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]