Kantoni Saint-Dizier-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-Dizier-Ouest
Canton de Saint-Dizier-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Saint-Dizier
Kryeqëndra Éclaron-Braucourt-Sainte-Livière
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5231

Kantoni Saint-Dizier-Ouest (frëngjisht: Canton de Saint-Dizier-Ouest) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Éclaron-Braucourt-Sainte-Livière. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Dizier-Ouest aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Bossois (UMP)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]