Kantoni Neuilly-l'Évêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Neuilly-l'Évêque
Canton de Neuilly-l'Évêque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Langres
Kryeqëndra Neuilly-l'Évêque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 187,03 km2
Popullsia 4.364 banorë 1999
Dendësia 23,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5220

Kantoni Neuilly-l'Évêque (frëngjisht: Canton de Neuilly-l'Évêque) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-l'Évêque. Ka sipërfaqe 187.03km2 dhe popullsi 4364 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuilly-l'Évêque aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Francis Arnoud

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]