Kantoni Prauthoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Prauthoy
Canton de Prauthoy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Langres
Kryeqëndra Prauthoy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 261,06 km2
Popullsia 3.505 banorë 1999
Dendësia 13,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5223

Kantoni Prauthoy (frëngjisht: Canton de Prauthoy) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Prauthoy. Ka sipërfaqe 261.06km2 dhe popullsi 3505 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Prauthoy aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Michel Rabiet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]