Kantoni Doulaincourt-Saucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Doulaincourt-Saucourt
Canton de Doulaincourt-Saucourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Saint-Dizier
Kryeqëndra Doulaincourt-Saucourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 216,33 km2
Popullsia 4.007 banorë 1999
Dendësia 18,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5210

Kantoni Doulaincourt-Saucourt (frëngjisht: Canton de Doulaincourt-Saucourt) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Doulaincourt-Saucourt. Ka sipërfaqe 216.33km2 dhe popullsi 4007 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Doulaincourt-Saucourt aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]