Jump to content

Kantoni Clefmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Clefmont
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.065

Kantoni Clefmont (frëngjisht: Canton de Clefmont) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clefmont. Ka sipërfaqe 178.95km2 dhe popullsi 2065 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Clefmont aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean Schwab

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]