Kantoni Doulevant-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Doulevant-le-Château
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.433

Kantoni Doulevant-le-Château (frëngjisht: Canton de Doulevant-le-Château) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Doulevant-le-Château. Ka sipërfaqe 233.27km2 dhe popullsi 2433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Doulevant-le-Château aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Marc Fèvre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]