Kantoni Poissons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Poissons
Canton de Poissons
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Saint-Dizier
Kryeqëndra Poissons
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,08 km2
Popullsia 1.975 banorë 1999
Dendësia 9,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5222

Kantoni Poissons (frëngjisht: Canton de Poissons) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Poissons. Ka sipërfaqe 212.08km2 dhe popullsi 1975 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Poissons aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]