Kantoni Chaumont-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Chaumont-Sud
kanton

Kantoni Chaumont-Sud (frëngjisht: Canton de Chaumont-Sud) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chaumont. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chaumont-Sud aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Paul Flamérion

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]