Kantoni Bourmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourmont
Canton de Bourmont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Chaumont
Kryeqëndra Bourmont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 232,95 km2
Popullsia 3.518 banorë 1999
Dendësia 15,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5205

Kantoni Bourmont (frëngjisht: Canton de Bourmont) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourmont. Ka sipërfaqe 232.95km2 dhe popullsi 3518 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourmont aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - André Deguis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]