Kantoni Laferté-sur-Amance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Laferté-sur-Amance
Canton de Laferté-sur-Amance
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Arrondissement Langres
Kryeqëndra Laferté-sur-Amance
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 101,46 km2
Popullsia 1.531 banorë 1999
Dendësia 15,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5215

Kantoni Laferté-sur-Amance (frëngjisht: Canton de Laferté-sur-Amance) është një kantondepartamentin Haute-Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Laferté-sur-Amance. Ka sipërfaqe 101.46km2 dhe popullsi 1531 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Laferté-sur-Amance aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-François Guéniot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]