Kantoni Canet-en-Roussillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Canet-en-Roussillon
Canton de Canet-en-Roussillon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Canet-en-Roussillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.719 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 31
Kantoni Canet-en-Roussillon – harta_foto

Kantoni Canet-en-Roussillon (frëngjisht: Canton de Canet-en-Roussillon) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Canet-en-Roussillon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20719 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Canet-en-Roussillon aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Claude Torrens

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]