Kantoni Prats-de-Mollo-la-Preste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Prats-de-Mollo-la-Preste
Canton de Prats-de-Mollo-la-Preste
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Céret
Kryeqëndra Prats-de-Mollo-la-Preste
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 2.967 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 11
Kantoni Prats-de-Mollo-la-Preste – harta_foto

Kantoni Prats-de-Mollo-la-Preste (frëngjisht: Canton de Prats-de-Mollo-la-Preste) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Prats-de-Mollo-la-Preste. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 2967 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Prats-de-Mollo-la-Preste aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Remedi

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]